Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Wkładki urologiczne czy podpaski – co wybrać?

imbir bol stawow
Imbir – właściwości prozdrowotne
25 lutego 2021
Kule kraków
Kule – jak korzystać i dobrać?
1 marca 2021

Problem z nietrzymaniem moczu jest częstą dolegliwością wielu osób. Jednak nadal jest to temat tabu, którego unikamy jak ognia. Powoduje to, że osoby z tym problemem nie wiedzą jak w prawidłowy sposób się chronić. Wstydząc się poprosić o pomoc czy radę w tej kwestii, popełniają wiele podstawowych błędów. Niektóre kobiety sięgają po zwykłe podpaski, które do tej pory stosowały podczas menstruacji. Jest to błąd, ponieważ nie są one odpowiednio dostosowane do tego typu problemów. Na rynku istnieją specjalne wkładki urologiczne zapewniające odpowiednią suchość i komfort zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki czemu umożliwiają normalne funkcjonowanie i czerpanie radości z życia mimo tej kłopotliwej dolegliwości.

Różnice pomiędzy wkładkami urologicznymi a podpaskami

Mimo wielu wizualnych podobieństw między zwykłymi podpaskami a specjalistycznymi wkładkami urologicznymi ich zastosowanie znacznie się różni. Dlatego wybór artykułów higienicznych nie może być przypadkowy. Niewłaściwie dobrane mogą powodować dyskomfort a nawet problemy skórne. A wiadome jest, że nasze samopoczucie jest bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu czy to fizycznym czy społecznego.

Wkładki urologiczne:

Przede wszystkim różnica polega w ich chłonności. Mimo, że wizualnie są bardzo podobne do podpasek to ich wewnętrzna budowa jest całkiem inna. Wkładki urologiczne mają znacznie większą chłonność, dzięki odpowiedniemu wypełnienu, który potrafi pochłonąć więcej płynu niż zwykła podpaska. Zatrzymuje wilgoć w środku, nie pozostawiając uczucia dyskomfortu spowodowamego przemakaniem nawet podczas nacisku. Dodatkowo dzięki swojej budowie dostosowuje się znacznie bardziej do ciała niż zwykla podpaska. Zapewnia uczucie świeżości i wygody a zarazem jest dyskretna w użytkowaniu.

Wkładki urologiczne niwelują również nieprzyjemny zapach, który często towarzyszy nietrzumaniu moczu. Zapobiegają namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za tą nieprzujemną woń.

Zwykłe podpaski natomiast dostosowane są do pochłaniania gęstrzej wydzieliny menstruacyjnej przez co w styczności z moczem często odkształcają się i przesuwają. Nierzadko również przeciekają powodując dyży dyskonfort. W konsepwecji doprowadzić to może także do powstawania zmian skórnych, podrażnień czy odparzeń, które są już poważnym problemem.

Jak dobrać wkładki urologiczne?

Na rynku istnieje wiele rodzajów wkładek anatomicznych różniących się zarówno ich wielkością jak i chłonnością. To które wybierzesz zależy od twoich potrzeb i indywidualnych preferencji.

Gdy dotknie Cię problem z nietrzymaniem moczu najlepiej udać sie do lekarza rodzinnego, który zdiagnozuje przyczyne wystąpienia dolegliwości a w razie potrzeby skieruje do dalszej diagnostyki.

Bardzo ważne jest również określenie stopnia nietrzymania moczu (kropelkowe/ lekkie/ śrdenie/ cięzkie). Pozwala ono dobrać poziom chłonności, który najlepiej odpowie twoim oczekiwaniom.

Należy pamiętać również, że wkładki na noc tak samo jak zwykłe podpaski na noc są większę i nardziej chłonne niż te stosowane w dzień aby zapewnić higienę i komfort przez całą noc.
Dodatkowo wyróżnia się odmienne linie produktowe dla kobiet i mężczyzn. Wynika to z różnic w budowie anatomicznej ich układów moczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *