Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Wkładki magnetyczne do butów. Dobroczynne działanie na cały organizm.

zylaki
Żylaki i ich profilaktyka. Jak zadbać o nogi?
15 stycznia 2021
plaskostopie
Płaskostopie – jak chronić stopy?
8 lutego 2021

Wkładki magnetyczne do butów – leczniczy masaż naszych stóp.

Wkładki magnetyczne do butów opracowano na podstawie starożytnej medycyny naturalnej bazującej na podstawach akupunktury i topografii stref i punktów refleksyjnych stóp. Wkładki magnetyczne wymyślono w celu nieinwazyjnej metody leczenia układów i narządów całego ciała człowieka. Ich działanie opiera się o refleksologię, dziedzinę wiedzy sięgającą epoki cesarzy chińskich. Refleksologia zaliczana jest do niekonwencjonalnych metod leczenia. Opiera się na założeniu, że poszczególne punkty na stopach, dłoniach czy twarzy odpowiadają naszym organom wewnętrznym. Stąd masaż i ucisk stóp może przynieść ulgę i przywrócić równowagę w całym organizmie.

Według założeń medycyny dalekiego wschodu wkładki magnetyczne do butów dzięki stymulowaniu receptorów naszych stóp mogą rozpocząć proces samoleczenia i samooczyszczania organizmu.

264e128a 4a02 46d7 ba49 0a76fd3fae32 - Wkładki magnetyczne do butów. Dobroczynne działanie na cały organizm.

Wkładki magnetyczne jako źródło życiowej energii.

Stopy to ekrany zdrowia organizmu, często poświęcamy im jednak zbyt mało uwagi. Nie każdy z nas wie, że nasze stopy mogą wpływać na ogólną kondycję całego ciała. Medycyna chińska przywiązuje ogromną wagę do przepływu energii. Chińczycy wierzą, że przez nasze ciało przechodzą liczne ścieżki tzw. meridiany, które stanowią specjalne drogi przepływu energii życiowej. Ścieżki te mają swoje zakończenia w stopach i dlatego stymulacja na nich receptorów, może przyczynić się do zniesienia blokady i prawidłowego krążenia energii.

W stopie znajduje się 7000 zakończeń nerwowych, ich masaż powoduje energetyzowanie całego ciała przy każdym kroku.

Wkładki magnetyczne do butów jako źródło pola magnetycznego.

Wkładki magnetyczne do butów należą do grupy wkładek terapeutycznych, które działają na zasadzie akupresury i masażu leczniczego opartego właśnie na medycynie naturalnej. Wkładki magnetyczne zaprojektowano w taki sposób, aby wywierały nacisk na kluczowe miejsca na stopie. Wbudowane we wkładkę magnetyczną specjalne, różnej wielkości magnesy rozmieszczone są odpowiednich punktach wywierając punktowy ucisk na wybrane strefy podeszwy stopy. Dodatkowo wytwarzające się pole magnetyczne wpływa dobroczynnie i pobudzająco. Fale magnetyczne docierają do wszystkich punktów stopy, co przynosi ulgę dolegliwościom całego ciała i poprawia funkcjonowanie poszczególnych układów organizmu człowieka.

Korzystanie z wkładek magnetycznych do butów wywołuje efekt podwójnego masażu. Z jednej strony mechanicznego, a dodatkowo magnetycznego.

Co nam daje noszenie wkładek magnetycznych do butów?

Wkładki magnetyczne do butów działają w trakcie naszego chodzenia. Powodują one przede wszystkim poprawę krążenia krwi przez całe ciało i wszystkie jego organy, czego efektem jest usprawnienie przepływu tlenu, substancji pokarmowych, enzymów i dodatkowo wzrasta tempo usuwania toksycznych produktów z organizmu.

stopy 2 1024x749 - Wkładki magnetyczne do butów. Dobroczynne działanie na cały organizm.

Masaż przy pomocy wkładek magnetycznych może wspierać leczenie licznych schorzeń takich jak:

 • choroby układu krążenia
 • choroby układu odpornościowego,
 • migreny
 • nadmierny stres
 • przemęczenie
 • zaburzenia procesów metabolicznych
 • nadwaga

Wkładki magnetyczne do butów wspierają dodatkowo organizm poprzez następujące działania:

 • pomagają obniżyć poziom cukru i cholesterolu we krwi
 • uśmierzają dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów kończyn dolnych,
 • łagodzą bóle miesiączkowe;
 • wspomagają pracę trzustki i wątroby, nerek oraz płuc;
 • ·wspierają walkę z obrzękami kończyn dolnych,
 • chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych, metabolicznych oraz psychicznych.
 • eliminują uczucie zimnych stóp i dłoni
 • poprawiają samopoczucie,
 • poprawiają koncentrację i przynoszą ulgę zmęczonym stopom.

Jak dobrać wkładki magnetyczne do butów.

Wkładki magnetyczne do butów są przeznaczone dla osób dużo czasu spędzających w pozycji stojącej. Wkładki są odpowiednio wyprofilowane do fizjologicznej krzywizny stopy, co dodatkowo daje ulgę przy długotrwałym chodzeniu. Najczęściej wkładki magnetyczne do butów mają uniwersalny rozmiar. Należy samodzielnie je dopasować do buta, przycinając na odpowiednią długość. Zaleca się początkowo noszenie wkładek przez 2-3 godziny dziennie i stopniowo wydłużanie czasu ich użytkowania.

Przeciwskazania do używania wkładek magnetycznych do butów.

Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania wkładek magnetycznych do butów mogą być urządzenia elektryczne z którymi pacjent funkcjonuje czyli np. rozrusznik serca. Wkładki są również przeciwskazane do używania przez kobiety w ciąży.

Dla pełnego bezpieczeństwa i świadomego dbania o swoje zdrowie najlepiej przed zakupem wkladek magnetycznych warto zasięgnąć opinii lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *