Pozycja wyjściowa- wałek znajduje się na środku łydki. Ręce oparte są o podłoże. Rolujemy do pięt w drugą stronę rolujemy do kolan (pamiętajmy, aby unikać rolowania pod samym kolanem, w dole podkolanowym).
Pozycja wyjściowa- klęk podparty, wałek na środku piszczeli, Rolujemy do grzbietu stóp, a następnie do kolan.
Pozycja podobna jest jak w masowaniu łydek, tyle że pozycja wyjściowa znajduje się na środku tylnych mięśni uda. Dłonie oparte o podłoże. Rolujemy do kolan oraz do pośladków.
Pozycja wyjściowa- podpór przodem na przedramionach. Dłonie oparte o podłożę. Rolujemy do kolan, a następnie w kierunku spojenia łonowego.
Pozycja wyjściowa- leżenie bokiem na wałku. Wałek znajduje się na środku zewnętrznych mięśni uda (linia prosta), Ręce oparte o podłożę. Rolujemy do kolan, a w drugą stronę do bioder.
Pozycja wyjściowa- podpór przodem. Ręce ugięte w łokciach, podparte o podłoże. Wałek znajduje się na środkowej części uda. Rolujemy do kolan, a w drugą stronę w kierunku do pachwiny.
Pozycja wyjściowa- opieramy pośladki na wałku. Dłonie oparte o podłoże. Rolujemy w górę i w dół szukając napięcia. Jeśli chcemy zwiększyć ucisk możemy ugiąć nogę i położyć ją na drugą.
Pozycja wyjściowa- leżenie tyłem. Plecy podparte na wałku poniżej łopatek. Stopy oparte o podłożę, splecione dłonie za głową. Rolujemy w kierunku pośladków, a następnie w kierunku głowy. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem powinniśmy zaczerpnąć rady u fizjoterapeuty lub ortopedy!