Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Rolowanie wybranych części ciała

cwiczenia z rollerem
Ćwiczenia z rollerem – jaki masażer wybrać?
14 marca 2021
zylaki w ciazy
Żylaki w ciąży. Ból nóg? Jak rozpoznać? Co robić?
15 marca 2021

1.Rolowanie łydek.

Pozycja wyjściowa- wałek znajduje się na środku łydki. Ręce oparte są o podłoże. Rolujemy do pięt w drugą stronę rolujemy do kolan (pamiętajmy, aby unikać rolowania pod samym kolanem, w dole podkolanowym).

2.Rolowanie mięśni piszczelowych.

Pozycja wyjściowa- klęk podparty, wałek na środku piszczeli, Rolujemy do grzbietu stóp, a następnie do kolan.

3.Rolowanie tylnych mięśni uda.

Pozycja podobna jest jak w masowaniu łydek, tyle że pozycja wyjściowa znajduje się na środku tylnych mięśni uda. Dłonie oparte o podłoże. Rolujemy do kolan oraz do pośladków.

4.Rolowanie przednich mięśni uda.

Pozycja wyjściowa- podpór przodem na przedramionach. Dłonie oparte o podłożę. Rolujemy do kolan, a następnie w kierunku spojenia łonowego.

5.Rolowanie zewnętrznych mięśni uda.

Pozycja wyjściowa- leżenie bokiem na wałku. Wałek znajduje się na środku zewnętrznych mięśni uda (linia prosta), Ręce oparte o podłożę. Rolujemy do kolan, a w drugą stronę do bioder.

6.Rolowanie wewnętrznych mięśni uda.

Pozycja wyjściowa- podpór przodem. Ręce ugięte w łokciach, podparte o podłoże. Wałek znajduje się na środkowej części uda. Rolujemy do kolan, a w drugą stronę w kierunku do pachwiny.

7.Rolowanie mięśni pośladkowych.

Pozycja wyjściowa- opieramy pośladki na wałku. Dłonie oparte o podłoże. Rolujemy w górę i w dół szukając napięcia. Jeśli chcemy zwiększyć ucisk możemy ugiąć nogę i położyć ją na drugą.

8.Rolowanie pleców.

Pozycja wyjściowa- leżenie tyłem. Plecy podparte na wałku poniżej łopatek. Stopy oparte o podłożę, splecione dłonie za głową. Rolujemy w kierunku pośladków, a następnie w kierunku głowy. Jeśli mamy problemy z kręgosłupem powinniśmy zaczerpnąć rady u fizjoterapeuty lub ortopedy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *