Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Piłka rehabilitacyjna – dlaczego warto jej używać?

jak wybrac cisnieniomierz - Piłka rehabilitacyjna - dlaczego warto jej używać?
Jaki ciśnieniomierz wybrać – na co zwracać uwagę podczas wyboru ciśnieniomierza?
23 października 2019
inhalator jak wybrac
Jak wybrać odpowiedni inhalator
19 grudnia 2019

Piłka rehabilitacyjna jest produktem wielofunkcyjnym.

Przyjaźń z piłką daje same korzyści zarówno zdrowotne jak i wspaniałe efekty poprawy wyglądu i sylwetki.

Można jej używać w celu rozciągnięcia swoich mięśni, ale także do ćwiczeń skierowanych na korekcję naszej postawy i koordynację ciała. Idealnie będą się sprawdzały również w profilaktyce schorzeń kręgosłupa i kończyn oraz na powstałe już dolegliwości. Nie można zapomnieć o przyszłych mamach, które także chwalą się korzystaniem z piłek rehabilitacyjnych i ich niebagatelnego wpływu na zdrowie i prawidłową postawę. Jakie konkretnie korzyści nam dają i dlaczego powinniśmy się skusić na jej zakup?

Pozbywanie się bólu z piłką rehabilitacyjną

Jedną z głównych zalet korzystanie z piłki rehabilitacyjnej jest pozbywanie się już doskwierającego nam bólu. Korzystanie z niej jest wskazane przy wszelkich kontuzjach, ale i w przypadkach wykonywania pracy siedzącej, czyli biurowej. Ćwiczenia na piłce w takim wypadku polegają na masażu, który skutecznie rozluźnia nasze mięśnie. Powinniśmy umieścić piłkę pod naszym kręgosłupem, bądź kończyną, która jest po kontuzji i rolować nią, a w momencie, kiedy poczujemy mocny ucisk, powinniśmy zatrzymać się na około 20 sekund. To sprawi, że nasze krążenie się polepszy, a dodatkowo szybciej oczyszczą się tkanki z substancji, które są dla nich toksyczne. A to w konsekwencji da nam upragnioną ulgę od bólu.

Rehabilitacja kręgosłupa przy użyciu piłki

Kiedy nasz kręgosłup zostanie uszkodzony, nie jesteśmy w stanie wykonywać wielu ćwiczeń, które byłyby dla nas wskazane. Doskonale z pomocą w takich wypadkach przychodzi właśnie piłka rehabilitacyjna, która uśmierzy nasz ból, a dodatkowo wzmocni odcinek lędźwiowy, który jest kluczowy podczas rehabilitacji naszego kręgosłupa.

Zachowanie równowagi

Kolejną korzyścią z ćwiczeń na piłce rehabilitacyjnej jest praca nad naszą równowagą. Nieważne, jakie ćwiczenie wykonujemy, musimy znaleźć odpowiedni balans. To sprawia, że poprawiamy swoją postawę ciała, a dodatkowo ćwiczymy naszą koncentrację. Można więc powiedzieć, że korzystanie z piłki gimnastycznej poprawia naszą sprawność fizyczną, jak i psychiczną. Należy również wspomnieć, że dzięki poszukiwaniu równowagi, udaje nam się pozbyć problemu garbienia się i między innymi dlatego kobiety w ciąży tak chętnie z piłek korzystają.

pilka rehabilitacyjna 1 1 1024x683 - Piłka rehabilitacyjna - dlaczego warto jej używać?

Piłka rehabilitacyjna czyni cuda –

Ujędrnienie sylwetki i płaski brzuch

Oprócz walorów rehabilitacyjnych, korzystanie z tych piłek sprawi, że skuteczne ujędrnimy nasze ciało. Dzieje się to dzięki temu, że na piłce musimy ciągle poszukiwać równowagi, o której mowa była wcześniej, a to sprawia, że nasze mięśnie są ciągle w ruchu, szczególnie mięśnie brzucha. Pamiętajmy, że ćwiczenia na piłce wymagają uaktywnienia mięśni głębokich, które pomagają kręgosłupowi w utrzymywaniu poprawnej postawy ciała. Piła rehabilitacyjna więc, obok swoich prozdrowotnych właściwości, może prowadzić do lepszego wyglądu naszej sylwetki.

Piłka gimnastyczna w biurze

Zastosowanie piłek gimnastycznych jest na tyle szerokie, że znalazło również miejsce w biurach. Jeżeli udało nam się nie wykształcić żadnej wady postawy w dzieciństwie, to na pewno szybko to nadrabiamy w życiu dorosłym. Spora część wykonuje swoją pracę w trybie siedzącym, co ma ogromny wpływ na nasz kręgosłup. Oczywiście ma to znaczenie dopiero wtedy, gdy siedzimy w fotelu w sposób nieprawidłowy. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie skupiamy się na tym podczas wykonywania naszej pracy, przez co nasze kręgosłupy cierpią.

Jednym ze sposobów na wykluczenie nieprawidłowej postawy przy biurku jest zamienienie fotela na piłkę rehabilitacyjną, chociaż na jakąś część dnia. Trzeba jednak pamiętać o właściwym dostosowaniu wysokości piłki do wysokości i wielkości biurka, przy którym siedzimy.

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści i funkcji, jakie spełniają piłki rehabilitacyjne. Jednak naszym zdaniem poprawa równowagi, zachowanie odpowiedniej postawy, pomoc w niwelowaniu bólu i ćwiczenie mięśni głębokich są najważniejszymi z nich. Jeżeli chcecie dać ulgę swoim kręgosłupom, to koniecznie zaopatrzcie się w taką piłkę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *