Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

WKŁADKI DO BUTÓW NA HALUKSY Footwave HALLUX

wkladki urologiczne dla mezczyzn
WKŁADKI UROLOGICZNE DLA MĘŻCZYZN SENI MAN SUPER
22 stycznia 2020
Wkładki na koslawosc piet
Wkładki na koślawość pięt FootWave support
22 stycznia 2020
Show all

WKŁADKI DO BUTÓW NA HALUKSY Footwave HALLUX

115,00 

komfortowe wkładki do butów na haluksy

Wkładki do butów na haluksy Footwave to specjalistyczny produkt, który przynosi ulgę w bólu dużego palca, zatrzymuje rozwój bolących i nieestetycznych zmian w obrębie stopy.

Haluksy czyli paluch koślawy to jedna z najczęstszych dolegliwości w obrębie stopy. Objawia się koślawieniem palucha oraz szpotawieniem I kości śródstopia. Deformacja ta powoduje nie tylko nieestetyczny wygląd, ale przede wszystkim ból i tkliwość uciskową, które pojawiają się po przyśrodkowej stronie stopy.

Wkładki do butów na haluksy zatrzymują rozwój schorzenia i stanowią również doskonałą profilaktykę przed i pozabiegową.

 

Wkładki do butów na haluksy Footwave Hallux powodują:

 • eliminację bólu i stanu zapalnego,
 • zatrzymanie rozwoju palucha koślawego,
 • eliminację przyczyny palucha koślawego,
 • korekcję nadmiernej pronacji stopy (koślawości),
 • stabilizację pięty,
 • przywrócenie prawidłowej ruchomości stawu skokowego

 

1 – to specjalistyczne nacięcia spodu tyłostopia, które doskonale zwiększają przyczepność wkładki. Dzięki nim wkładka dużo lepiej przylega do obuwia i nie przesuwa się w nim dając komfort użytkowania.

2 to podwójny amortyzator kierunkowy, który absorbuje wstrząsy oraz utrzymuje prawidłową supinację stopy. Dzięki temu elementowi zmniejszy się ból stopy i będą się one poruszać w fizjologicznie prawidłowych zakresach ruchu. Zapewnia prawidłową pracę stóp podczas chodzenia.

3 – płaski spód wkładki czyli platforma podeszwy, eliminuje niekontrolowaną rotację i zapewnia stabilizację wkładki. Dzięki tej specjalistycznej podeszwie wkładki nie będą się przekręcać w obuwiu podczas chodzenia. Dzięki takiej profesjonalnej budowie odczujemy redukcję bólu i dyskomfortu oraz zapewnimy sobie prawidłowy ruch palucha podczas chodu.

4 – pelota przodostopia oraz

5 – obniżenie pod haluksem, zapewniają amortyzację, poprawiają komfort chodzenia. Ponadto obniżenie stawu daje gwarancję prawidłowego poruszania się palucha,  komfort podczas chodzenia, a co ważne zmniejszone ryzyko powstawaniu odcisków (modzeli)

6- amortyzator przodostopia komfortowo amortyzuje kości śródstopia. Miękka, wygodna pelota działa jak poduszka łagodzi ból i dyskomfort.

7 – głębokie, wyprofilowane korytko piętowe daje gwarancję prawidłowego ustawienia kończyny dolnej w neutralnej pozycji, co tym samym eliminuje wszelkie, niekontrolowane rotacje. Stopy będą poruszać się w osi co zapobiegnie koślawieniu i szpotawości – czyli pięty nie będą uciekać na zewnątrz, ani do wewnątrz.

8 – podparcie łuków podeszwowych wspiera struktury stopy odciążając rozścięgna podeszwowe. Doskonałe podparcie łuków stopy – poprzecznego i podłużnego – sprawia, że stopy będą się mniej męczyć i prawidłowo się poruszać.

9 – otwory wentylacyjne i wyściółka z mikrofibry zapewniają odprowadzanie wilgoci i ciepła, a tym samym właściwą  higienę. Dodatkowo wkładki są bardzo wygodne, miękkie, komfortowe i niesamowicie przyjemne w dotyku.

Wkładki do butów na haluksy mocno zmniejszają dolegliwości bólowe, które towarzyszą temu schorzeniu. 

Nieleczony haluks prowadzi do pojawienia się innych dolegliwości m.in. modzeli, odcisków, młoteczkowatych palców.  Co więcej, problemem dla osób zmagających się z tą deformacją jest dobór obuwia. Schorzenie częściej dotyka kobiet ze względu na różnicę w budowie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy.  Innymi przyczynami mogą być:

– nieprawidłowe osi kończyn dolnych,

– nieprawidłowe obciążenie stóp,

– obniżenie łuku poprzecznego stopy,

– uwarunkowania genetyczne,

– obuwie na wysokim obcasie lub z wąskimi noskami.

Wkładki do butów na haluksy FootWave HALLUX to produkt medyczny najwyższej jakości.

 

Rozmiary wkładek do butów na haluksy:

 • Extra Small (XS) : 35-38
 • Small (S): 39-41
 • Medium (M): 42-43
 • Large (L): 44-45
 • Extra Large (XL): 46-48

Rozmiar

L, M, S, XL, XS

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „WKŁADKI DO BUTÓW NA HALUKSY Footwave HALLUX”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *