Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

PODUSZKA DO SIEDZENIA I ĆWICZENIA QMED

mata do akupresury - PODUSZKA DO SIEDZENIA I ĆWICZENIA QMED
MATA DO AKUPRESURY QMED
20 grudnia 2019
940 - PODUSZKA DO SIEDZENIA I ĆWICZENIA QMED
Wkładki magnetyczne, masujące
21 grudnia 2019
Show all

PODUSZKA DO SIEDZENIA I ĆWICZENIA QMED

44,50 

Poduszka sensomotoryczna służy osobom mającym siedzący tryb pracy, sportowcom, świetnie nadaje się do masażu stóp. Siedząc na poduszce sensomotorycznej poprawiamy postawę ciała, ponieważ wymusza ona naturalną, poprawną pozycję ciała. Inaczej wygląda siedzenie na kanapie lub krześle.

Poduszka sensoryczna to narzędzie terapeutyczne o wielu zastosowaniach.

Poduszka umożliwia dynamiczne siedzenie. Podczas siedzenia na niej nasze ciało nieustannie balansuje, dzięki czemu mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Korzystanie z poduszki poprawia równowagę i koordynację ruchową, co doskonale sprawdza się także w przypadku osób starszych. Najważniejszym jednak efektem stosowania poduszki sensomotorycznej jest wzmocnienie pleców i ćwiczenie ich mięśni, a przy tym kształtowanie prawidłowej postawy ciała, redukcja bólu pleców, szyi i karku. Można ją używać nie tylko do siedzenia, ale i do ćwiczeń w pozycji siedzącej i stojącej. Przed zastosowaniem należy zwrócić uwagę na stopień napompowania poduszki i dopasować go do wagi siedzącego. Poduszka może być doskonałą profilaktyką dolegliwości kręgosłupa, jak i elementem rehabilitacji.

Może być używana jako urządzenie wspomagające utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzenia, co przekłada się na lepsze samopoczucie i mniejsze zmęczenie. Poduszka sensoryczna świetnie sprawdzi się także podczas różnego rodzaju ćwiczeń – jej niestabilna konstrukcja dodatkowo angażuje mięśnie wspomagające utrzymanie równowagi. Dobrze sprawdzi się także podczas masażu stóp. Poduszka sensoryczna to doskonałe urządzenie terapeutyczne, o szerokim wachlarzu zastosowań, które pomaga utrzymać zdrowy tryb życia i dobre samopoczucie.

Informacje o produkcie:

  •  poduszka sensoryczna poprawia koordynację ruchową, równowagę, stabilność,
  • redukuje bóle pleców związane z długim przebywaniem w pozycji siedzącej,
  • wzmacnia mięśnie posturalne poprawiając postawę ciała,
  • masuje i relaksuje stopy.

 

Średnica poduszki sensorycznej: 33 cm

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “PODUSZKA DO SIEDZENIA I ĆWICZENIA QMED”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *