Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

LAMPA NA PODCZERWIEŃ SOLLUX VITTAMY FLARE 100

APARAT NA PROSTOWANIE HALUKSA AIRCAST ACTYTOE 1 szt
6 maja 2021
LASKA TRÓJNÓG AR-016
20 maja 2021
Show all

LAMPA NA PODCZERWIEŃ SOLLUX VITTAMY FLARE 100

99,00 

Lampa na podczerwień przeciwbólowa.

Lampa na podczerwień Sollux Vitammy

Lampa na podczerwień VITAMMY Flare 100 W stosowana jest głównie w celu rozgrzania bolących miejsc, idealna jako przygotowanie do innych zabiegów, masażu, kinezyterapii.

Lampa sollux ma szerokie spectrum działania i trafia do różnych grup docelowych. Stosuje się ją w stanach bólowych, w przewlekłych fazach choroby, w celu zmniejszenia nadmiernego napięcia mięśni, poprawy elastyczności skóry i jej odżywienia, rozciągnięcia włókien kolagenowych i pomoc w usuwaniu produktów przemiany materii.

Główne wskazania lampy na podczerwień:

-bóle np. mięśni, kręgosłupa, dyskopatie, zespoły bólowe kręgosłupa

nerwobóle

-stany po urazach narządu ruchu, ale nie w stanie ostrym

-bóle zatok

-bóle migrenowe

odmrożenia

-podostre i przewlekłe zapalenie zatok czołowych, szczękowych, nosowych, ucha zewnętrznego, stawów żuchwy

-oparzenia fotochemiczne, po naświetlaniu UV

Przeciwskazania do stosowania lampy na podczerwień:

-problemy z ukrwieniem min. hemofilia, choroby grożące krwawieniem

-żylaki

-ciąża

-gruźlica płuc

-zakrzepowe zapalenie żył

-miażdżyca

-nadciśnienie II stopnia

-choroby serca, niewydolność krążeniowo-oddechowa

-stany zapalne, choroby zakaźne, gorączka

-zaburzenie ciągłości skóry, rany, owrzodzenia,

-zapalenie narządów wewnętrznych, marskość wątroby

-nowotwory

-miesiączka (nie wolno stosować żadnych zabiegów rozgrzewających w tym masażu, ponieważ jest duże ryzyko wystąpienia krwotoku)

-RZS w ostrej fazie

Lampa na podczerwień Sollux Vitammy, posiada fale promieniowania o długości 780-1500 nm. Dzięki temu sprzyja gojeniu chorych miejsc, uśmierza ból również migrenowy, zmniejsza napięcie mięśni i pobudza procesy metaboliczne.  Do ciała przekazywane jest ciepło, które jest bardzo pożądane, gdyż wpływa na wiele procesów. Ciepło emitowane przez lampę wnika w głąb ciała, a dzięki naświetlaniu poprawia się również ukrwienie.

Ustawienie lampy na podczerwień

Lampa na podczerwień posiada regulowany kąt nachylenia, co ułatwia jej stosowanie oraz jest praktyczna do zastosowania na różne bolące miejsca w naszym organizmie. Doskonale można ją wykorzystać i na bolącą głowę i na ból pleców.

Podczas nagrzewania należy ustawić promiennik w odległości minimum 60 cm od naświetlanego miejsca.

Ogólny czas naświetlania wynosi 15-20 minut, natomiast działanie ciepła utrzymuje się nawet do 2 godziny po zabiegu. Podczas naświetlania lampą dochodzi do głębokiego przegrzania tkanek, tym samym uaktywniają się procesy przekrwienia tkanek w miejscach chorobowo zmienionych. Dzięki ogrzaniu promieniowaniem uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. W wyniku podwyższenia progu bólu naświetlanie w seriach działa przeciwbólowo.

Naświetlanie twarzy lampą na podczerwień Vitammy powinno trwać nie dłużej niż 12 minut, mając przy tym cały czas zamknięte oczy i odpowiednie okulary.

Co bardzo ważne należy stale kontrolować naświetlane miejsce i sprawdzać jego nadwrażliwość na promieniowanie. Istotnym jest aby zawsze ograniczać czas użycia lampy gdy zaobserwujemy niepokojące zmiany i bezwzględnie kontrolować reakcje skóry. Należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia rumienia cieplnego, który jest rozlany, często jest większy niż naświetlane miejsce, nie ma ograniczonych brzegów i cechuje go charakterystyczne zaczerwienienie czy zaróżowienie. Rumień ten powinien zniknąć do pół godziny od naświetlania.

 

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „LAMPA NA PODCZERWIEŃ SOLLUX VITTAMY FLARE 100”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *