Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

KOMORA DO INHALACJI PHILIPS RESPIRONICS OPTICHAMBER DIAMOND

skarpety męskie veera travel
SKARPETKI MĘSKIE VEERA TRAVEL 140 DEN
19 stycznia 2021
wkładki dla kobiet w ciazy
WKŁADKI DLA KOBIET W CIĄŻY FOOTWAVE LADY PREGNA
2 lutego 2021
Show all

KOMORA DO INHALACJI PHILIPS RESPIRONICS OPTICHAMBER DIAMOND

Komora do inhalacji z zastawką jest tubą umożliwiającą podawanie leku do płuc, gdzie jest potrzebny.

 

Komora do inhalacji OptiChamber Diamond jest mniejsza niż większość typowych komór inhalacyjnych, zawiera ustnik, przejrzystą, antystatyczną komorę oraz zawór niskooporowy, który pomaga zmierzyć liczbę oddechu i wstrzymanie oddechu.
Tuba inhalacyjna to bardzo ogólny termin stosowany w nazewnictwie przyrządów w kształcie tuby, które stanowią przedłużenie ustnika inhalatora i podają strumień wziewnego leku poprzez jamę ustną. Komory do inhalacji z zastawkami to tuby wyposażone w zastawki do czasowego wstrzymywania podaży aerozolu. Zastawki te otwierają się w celu podania leku przy wykonywaniu wdechu.

Komora do inhalacji pomaga w obniżeniu ryzyka występowania skutków ubocznych stosowania inhalatora wziewnego, z którego lek podawany jest bardzo szybko, dlatego trudno nauczyć się właściwej aplikacji wziewnego leku. Trzeba bardzo dokładnie skoordynować podanie dawki z wdechem pacjenta, co jest niezmiernie trudne, szczególnie dla małych pacjentów.
Przejrzysta, antystatyczna komora do inhalacji zapewnia spójną terapię aerozolową i gotowość do użycia od razu po wyjęciu jej z opakowania. Opcjonalne połączenie z odpinaną maską LiteTouch VHC, która łączy przejrzystą, twardą powłokę w dającą wyjątkowo miękkie uszczelnienie z konturami twarzy, by sprzyjać komfortowi i skuteczności terapii aerozolowej.

Komora do inhalacji doskonale poprawia skuteczność podawanego leku. Podczas korzystania tylko z inhalatora, może się zdarzyć, że lek często trafia do jamy ustnej, gardła i żołądka. Dzięki używaniu komory do inhalacji z zastawką Philips Respironics Optichamber Diamond dokładność podawania leku do płuc, czyli do miejsca gdzie ma działać, może się zwiększyć nawet cztery razy.

 

Maska twarzowa czy ustnik?


U niemowląt i wszystkich małych dzieci, u których nie można stosować ustnika komory inhalacyjnej, zaleca się korzystanie z maski twarzowej.

Bardzo ważne jest, żeby maska była dokładanie dopasowana do twarzy dziecka i poprawnie do niej przylegała.  Pozwoli to zapewnić dostarczanie właściwej dawki leku z inhalatora.

https://www.philips.pl/c-e/hs/respiratory-care/what-is-asthma-spacer.html?origin=7_700000001778162_71700000041838341_58700004467425007_43700037589854997&gclid=CjwKCAiAjeSABhAPEiwAqfxURVpvL8xGBVz06TAVM43s5guQfA_Y0Em1y9Mqea04daUvT412fbizyhoCUbIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „KOMORA DO INHALACJI PHILIPS RESPIRONICS OPTICHAMBER DIAMOND”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *