Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

APARAT NA HALUKSY BUNITO DUO KORYGUJĄCY NA DZIEŃ I NOC

ORTEZA STOPOWO GOLENIOWA DLA DZIECI MINITRAX – BUT MARSZOWY
27 listopada 2019
WAŁEK DO TWARZY LYAPKO APLIKATOR WIELOIGŁOWY – (3,5 AG)
17 grudnia 2019
Show all

APARAT NA HALUKSY BUNITO DUO KORYGUJĄCY NA DZIEŃ I NOC

89,00 

Aparat na haluksy Bunito Duo skuteczny i wygodny w użytkowaniu.

Wyczyść

APARAT NA HALUKSY BUNITO DUO KORYGUJĄCY NA DZIEŃ I NA NOC

Hallux valgus czyli paluch koślawy to jedna z najczęstszych dolegliwości w obrębie stopy.
Haluks objawia się koślawieniem palucha oraz szpotawieniem I kości śródstopia. Deformacja ta powoduje nie tylko nieestetyczny wygląd, ale przede wszystkim ból i tkliwość uciskowa, które pojawiają się po przyśrodkowej stronie stopy. Haluksy to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również, albo przede wszystkim problem zdrowotny. Haluksy mogą powodować silny ból, ograniczenie ruchomości palców stopy, mogą się również przyczyniać do powstawania zmian zwyrodnieniowych w obrębie innych stawów kończyn dolnych. Nieleczony haluks prowadzi do pojawienia się innych dolegliwości m.in. modzeli, odcisków, młoteczkowatych palców.  Co więcej, problemem dla osób zmagających się z tą deformacją jest dobór obuwia. Schorzenie częściej dotyka kobiet ze względu na różnicę w budowie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy. 

Innymi przyczynami powstawania haluksów mogą być:

– nieprawidłowe osi kończyn dolnych,

– nieprawidłowe obciążenie stóp,

– obniżenie łuku poprzecznego stopy,

– uwarunkowania genetyczne,

– obuwie na wysokim obcasie lub z wąskimi noskami.

Jak leczyć haluksy?

Jak można się domyślać najlepszych efektów należy spodziewać się, podejmując działania terapeutyczne już wtedy, gdy obserwuje się początki opisanych zmian w obrębie dużego palca. W początkowym etapie choroby można zacząć od prostszego sprzętu, typu kliny, separatory silikonowe, które to pomagają korygować ustawienie dużego palca i chronią przed pogłębianiem się zmian chorobowych. Zapobiegają one dodatkowo powstawaniu bolesnych odcisków i modzeli. Kolejnym etapem leczenia bardziej zaawansowanych zmian są aparaty na haluksy, czyli specjalistyczne szyny, które pomagają naprostować skrzywiony i zdeformowany palec. Najlepiej, kiedy szyna jest na tyle ruchowa, że można ją używać podczas chodzenia, ponieważ staw w fizjologicznym ruchu dużo szybciej się rehabilituje i  łatwiej można uzyskać zadawalający efekt.

Taki właśnie aparat na haluksy stworzył polski producent Dr Sapporo, dzięki któremu możliwa jest korekcja ustawienia pierwszego palca stopy podczas chodu.

Ruch jest możliwy dzięki specjalistycznej, dwuzawiasowej konstrukcji Bunito Duo. Szyna ta doskonale sprawdza się zarówno w profilaktyce jak i leczeniu palucha koślawego. 

Budowa aparatu na haluksy Bunito Duo

1 – OPASKA NA PALEC 

2 – SILIKONOWA WKŁADKA

Miękka silikonowa wkładka aparatu na haluksy chroni bolesną kość przed otarciami, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości bólowe. Dodatkowym atutem jest możliwość schładzania wkładki i tym samym zmniejszania stanu zapalnego w okolicy bolesnej kości.

3 – INTELIGENTNY PRZEGUB

Zawiasowa konstrukcja została stworzona tak, aby korekcja mogła odbywać się podczas chodu. Dzięki dwóm zawiasom ten aparat na haluksy idealnie dopasowuje się do ruchu stawów.

4 – OPASKA NA ŚRÓDSTOPIE

Zbliża kości śródstopia, a tym samym zmniejsza obniżenie łuku poprzecznego, przywraca prawidłową funkcję mięśnia zginacza długiego palucha.

APARAT NA HALUKSY STOSOWANIE: 

Najlepszy efekt terapeutyczny prostowania haluksa występuje, gdy szyna stosowana jest podczas chodu. Na początku aparat należy stosować przez około 30 minut w ciągu dnia, stopniowo wydłużając czas terapii. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie szyny przez 4 do 6 godzin w ciągu dnia. Aparat nadaje się także do stosowania w nocy.

Dodatkowe informacje:

– produkt w całości wyprodukowany w Polsce,

– produkt opatentowany.

Rozmiar

L (39-43), S (34-38)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „APARAT NA HALUKSY BUNITO DUO KORYGUJĄCY NA DZIEŃ I NOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *