Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Piłki rehabilitacyjne

Piłki rehabilitacyjne

W tej kategorii znalazły się akcesoria do fitnessu i ćwiczeń korekcyjnych piłki rehabilitacyjne i piłeczki żelowe. Sprawdzą się one w terapii i profilaktyce schorzeń neurologicznych, bólu kręgosłupa, kończyn i stawów. Standardowo wyróżnia się warianty do siedzenia i trenowania równowagi oraz te skoncentrowane na wzmacnianiu kończyn górnych. Piłki do ćwiczeń poleca się również kobietom w ciąży. Takie akcesoria efektywnie redukują napięcia w dolnej partii pleców. Łagodzą też  dolegliwości bólowe.

Piłki rehabilitacyjne z atestem

Oferowane przez nas piłki do rehabilitacji są przeznaczone do terapii mających na celu wzmocnienie mięśni grzbietu i brzucha lub korekcję wad postawy. Służą też zwiększeniu ruchomości w stawach oraz poprawie kondycji i koordynacji ruchowej. Akcesoria wytrzymują duże obciążenia – nawet do 150 kilogramów. Solidny materiał, z którego zostały wykonane nasze piłki rehabilitacyjne, a także zastosowany w nich system ABS, zapobiegają rozerwaniu i nagłej utracie powietrza. Dzieje się tak nawet przy mechanicznych uszkodzeniach. Akcesoria powinny być używane wewnątrz na twardej i płaskiej powierzchni.

Piłeczki żelowe do uciskania

Żelowe piłeczki do ćwiczeń świetnie nadają się do wzmacniania siły mięśni dłoni i przedramienia. Mają też działanie przeciwstresowe. Ich rytmiczne uciskanie może relaksować i uspokajać. Piłeczki dostępne w naszym sklepie mają średnicę 5 cm i trzy stopnie sprężystości: różowa – bardzo miękki, niebieska – miękki, a pomarańczowa – twardy. Z tego powodu łatwo uda się znaleźć akcesorium najlepiej dopasowane do rodzaju ćwiczeń i typu rehabilitacji.

Wyświetlanie wszystkich 17 wyników