Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Staw skokowy

Staw skokowy

W zależności od specyfiki urazu, wymogów leczenia i rehabilitacji, staw skokowy można bezpiecznie unieruchomić z użyciem specjalistycznego sprzętu. Zazwyczaj stosuje się usztywniane ortezy i stabilizatory sprawdzające się w czasie aktywnego uprawiania sportu.

Orteza stopowo-goleniowa

Stosowanie tego rodzaju usztywniaczy jest powszechną praktyką przy złamaniach stopy i kostki, zwichnięciu stawu skokowego oraz w czasie doleczenia po operacjach oraz poważnych złamaniach i skręceniach. Ortezy stopowo-goleniowe mogą być alternatywą dla standardowego opatrunku gipsowego, dlatego że okazują się znacznie bardziej higienicznym rozwiązaniem. Dobrym wyborem będzie model AirSelect Short. Półsztywna konstrukcja zapewnia odpowiednią stabilizację. Orteza stawu skokowego ma wbudowany system nadmuchiwania. Jej wypełniona powietrzem podeszwa dobrze amortyzuje i rozprasza wstrząsy w czasie chodzenia.

Z kolei inny rekomendowany przez specjalistów model, Malleo Dynastab, jest wyposażony w elastyczne fiszbiny, które stabilizują staw skokowy podczas wykonywania ruchów bocznych i skrętnych.  Dzięki nim akcesorium efektywnie zapobiega kontuzjom. Ortezę wykonano z lekkich materiałów, które zapewnią dobrą cyrkulację powietrza.  Z tego powodu można nosić ją do każdego rodzaju obuwia.

Stabilizatory stawu skokowego

W naszym sklepie oferujemy sprzęt do noszenia po zastosowaniu opatrunku gipsowego oraz do profilaktycznego stosowania przy problemach z nawykowym skręceniem stawu skokowego. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Aircast Stabilizator stawu skokowego A60. Jest to model o unikalnej budowie gwarantującej skuteczną stabilizację bez jednoczesnego ograniczenia zgięcia podeszwowego i grzbietowego stopy. Z powodu cienkiego profilu orteza dostępna na naszej stronie znakomicie sprawdza się przy zwiększonym wysiłku fizycznym w czasie uprawiania sportu. Anatomiczna konstrukcja stabilizatora łatwo dopasowuje się do buta sportowego, zapewniając możliwie największą wygodę.

Wyświetlanie wszystkich 10 wyników