Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Staw łokciowy

Staw łokciowy

Po urazie lub operacji można ustabilizować staw łokciowy za pomocą ortezy, usztywniacza albo stabilizatora o bardziej złożonej konstrukcji.

Ortezy łokciowe i usztywniacze łokcia

Ortezy i usztywniacze stosuje się w profilaktyce urazów sportowych i przeciążeń powstałych w podczas pracy, także w przypadłościach znanych jako „łokieć tenisisty” albo „łokieć golfisty”, czyli w schorzeniach zlokalizowanych w obrębie stawu łokciowego. Akcesoria mają uniwersalne rozmiary i są proste w użytkowaniu. Ortezy dostępne w naszym sklepie wykonano z materiałów zapewniających dobre przyleganie do przedramienia. Posiadają one silikonowe elementy antypoślizgowe, które zapobiegają przesuwaniu się opaski w trakcie wykonywania ruchów ręką. Wewnętrzna wkładka ortezy stawu łokciowego równomiernie rozkłada siłę ucisku na przedramieniu, z kolei ruchoma pelota wypełniona powietrzem, dzięki silikonowym wypustkom, wykonuje mikromasaż podczas noszenia.

Inne proponowane przez nas usztywniacze łokcia wyposażono we wkładkę żelową. Zapewnia ona punktową kompresję skoncentrowaną. Ponadto w naszym sklepie można znaleźć Mueller-Neoprenowy Usztywniacz Łokcia koncentrujący wokół stawu kojące ciepło. Akcesorium z podwójną warstwą stabilizującą wokół łokcia zapewnia dodatkową ochronę przed uderzeniami.

Stabilizator łokcia

Ortezą o bardziej zaawansowanej konstrukcji i licznych zastosowaniach jest Zegarowy Zawiasowy Stabilizator Łokcia, który można znaleźć w naszej ofercie. Sprawdzi się on najlepiej po operacjach lub po urazach ścięgien i więzadeł, w przypadku stabilnych złamań łokcia. Stabilizator Łokcia BREG T-SCOPE rekomendowany jest również w leczeniu „łokcia tenisisty”, przy chronicznych urazach łokcia, gdy występuje przeprost stawu łokciowego. Poleca się go także w zabiegach leczniczych i w toku rekonstrukcji więzadeł przybocznych. Oferowana orteza jest bardzo lekka i zapewnia dużą wygodę. Zegar umożliwia ustawienie kąta wyprostu od -10° do 70° oraz kąta zgięcia od 0° do 110°.  Teleskopowe przedramię ortezy i szyny na ramieniu pozwalają dopasować stabilizator do każdej długości ręki.

Wyświetlanie wszystkich 7 wyników