Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Staw kolanowy

Staw kolanowy

W zależności od przebytych chorób i urazów kolano potrzebuje odpowiedniej ochrony i stabilizacji. Przy mniejszych urazach lub gdy kolano jest poddane wysiłkowi, właściwy będzie usztywniacz. Gdy uraz jest świeży bądź choroba jest bardzo zaawansowana, należy skorzystać z ortezy na staw kolanowy.

Usztywniacz stawu kolanowego

Usztywniacz jest tak skonstruowany, aby jego użytkownik mógł swobodnie poruszać nogą, przy jednoczesnym właściwym unieruchomieniu newralgicznych miejsc. Ma on otwartą jedną stronę, zamykaną na rzepy, po to, aby pomimo obrzęku i po jego ustaniu, można było swobodnie dopasowywać rozmiar usztywniacza. Dobry usztywniacz zawiera specjalne zawiasy, które wspomagają kolano przed nadmiernym obciążeniem. Usztywniacz jest niezastąpiony gdy przebyto uszkodzenia łąkotki czy cierpi się na niestabilność rzepki. Taka dodatkowa stabilizacja jest odpowiednia dla osób często uprawiających sport czy nawet przy codziennych aktywności. Usztywniacz będzie również pomocą w niektórych zwyrodnieniach stawów, jednak jedynie przy lżejszych objawach. Usztywniacze mają różne rozmiary i są stworzone z materiałów przepuszczających powietrze.

Orteza na staw kolanowy

Orteza na staw kolanowy wspomaga leczenie po najcięższych urazach oraz operacjach więzadeł ACL, PCL, LCLMCL, oraz dla pacjentów po operacji rzepki, chrząstki i łękotek, gdy precyzyjne usztywnienie stawów jest najbardziej pożądane. Dobra orteza powinna mieć regulację konta zagięcia i wyprostu. Takie mechanizmy sprzyjają odpowiedniemu ustawieniu sprzętu ortopedycznego i dopasowaniu go do potrzeb użytkownika. Konstrukcja jest lekka, a jednocześnie stabilna. Odpowiednio chroni newralgiczne elementy kolana, sprzyjając regeneracji.

Wyświetlanie wszystkich 11 wyników