Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Palce

Palce

Palce można uruchomić z pomocą specjalistycznego sprzętu ortopedycznego na dwa sposoby. Stosuje się ortezę kciuka lub stabilizator. Różnią się one konstrukcją oraz wykonaniem, a tym samym zastosowaniem.

Otreza kciuka

Orteza kciuka jest zaprojektowana głównie z myślą o chorobach zwyrodnieniowych stawu nadgarstkowośródręcznego kciuka, który potrzebuje profilowanej ochrony. Przy zwyrodnieniach, orteza jest używana stosunkowo często, dlatego musi być tak skonstruowana aby zapewniała i ochronę i komfort codziennego funkcjonowania.

Orteza kciuka zawiera drutową ramkę, która zapewnia unieruchomienie kciukowi w pozycji, która nie powoduje bólu i obrzęku. Orteza jest mała i zasłania jedynie palce, co sprzyja komfortowi użytkowania. Konstrukcja jest lekka i zbudowana z materiałów przepuszczających powietrze. Orteza zawiera specjalne zapięcie, które przeciwdziała nadmiernemu uciskowi na bolesny obszar. Dostępne są modele w wersji na prawy i lewy kciuk ora dwa rozmiary.

Stabilizator kciuka

Stabilizator kciuka jest większy niż orteza, ponieważ jego konstrukcja sięga nadgarstka. Sprawia to, że kciuk jest odpowiednio unieruchomiony. Stabilizator ma dwa wzmocnienia oraz trzy paski, które po pierwsze pozwalają na idealne dopasowanie się sprzętu do dłoni użytkownika oraz ochraniają kciuk przed niepożądanymi ruchami nadwyrężającymi. Stabilizator w przeciwieństwie do ortezy ogranicza możliwości ruchu stawu, ale jednocześnie nie powoduje unieruchamiania całego palca. Dzięki materiałowi airmash skóra swobodnie oddycha.

Stabilizator jest nieocenioną pomocą we wszelkich urazach palców. Można go stosować przy bólach reumatycznych, chorobach zwyrodnieniowych nadgarstka, kontuzjach tkanek miękkich i ścięgien a także zapaleń kości i stawów.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników