Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Nadgarstek

Nadgarstek

Unieruchomienie nadgarstka z pomocą ortopedycznego sprzętu specjalistycznego, w zależności od potrzeb i urazu, może odbywać się na dwa sposoby – dzięki ortezie lub stabilizatorze z szyną.

Orteza nadgarstka

Orteza nadgarstka jest skonstruowana w taki sposób, aby ułatwić zakładanie i sciąganie tego sprzętu ortopedycznego. Uzyskuje się ten efekt dzięki pełnemu otwarciu ortezy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ urazom nadgarstka bardzo często towarzyszą obrzęki, które uniemożliwiają właściwe wkładanie ortez bez pełnego otwarcia. Orteza zawiera stalkę, która zapewnia stabilność nadgarstka, a jednocześnie jest bardzo wygodna w używaniu. Stalka przepuszcza promienie RTG, dlatego nie trzeba ściągać jej podczas badań kontrolnych.

Materiał z którego wykonana jest orteza jest wykonany z dzianiny tupu 3D. Jest ona lekka i przepuszcza powietrze. Odpowiednio pochłania wilgoć oraz jest antybakteryjna.

W naszym sklepie oferujemy ortezę nadgarstka Ligaflex Classic Open, która spełnia wszystkie wymienione wymagania. Jest odpowiednia na prawą oraz lewą rękę. Dostępne są dwie wersje rozmiarów, które dobiera się na podstawie obwodu nadgarstka.

Stabilizator nadgarstka z szyną

Stabilizator nadgarstka z szyną różni się bardziej mobilną konstrukcją od ortezy. Posiada unieruchamiającą szynę od strony dłoni. Zamontowana szyna może być profilowana według indywidualnych potrzeb użytkownika. Mimo usztywnienia nadgarstka, dłoń oraz ręka ma swobodę poruszania się. Konstrukcja jest wytrzymała i lekka.

Stabilizator nadgarstka z szyną, proponowany jest dla osób cierpiących na zespół cieśni nadgarstka. Wykorzystuje się go również przed i po operacjach związanych z nadgarstkiem. Jest doskonałą pomocą przy skręceniach, urazach stawów i więzadeł nadgarstka.

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników