Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Buty pooperacyjne

Buty pooperacyjne

Buty pooperacyjne to specjalna kategoria obuwia ortopedycznego, która pomaga w poruszaniu się osobom, które noszą gips bądź opatrunek. Najczęściej są wykorzystywane przez osoby, które przeszły operację haluksa czy kości śródstopia.

Te buty są specjalistyczne wyprofilowane i zabudowane, w taki sposób, aby nie obciążały nadmiernie kości i stawów, ale ułatwiały poruszanie się po urazie. Są zbudowane z syntetycznego ale oddychającego materiału, który jest właściwy zarówno do niskich jak i wysokich temperatur. Konstrukcja buta jest otwarta, co jest znacznym ułatwieniem w zakładaniu obuwia, zwłaszcza, jeśli mamy unieruchomioną większą część nogi.

But ochronny na gips

But ochronny na gips to ochrona i komfort poruszania się dla osób, które w wyniku doznanego urazu bądź operacji mają całą stopę unieruchomioną w gipsie. Oferowane buty są uniwersalne, dzięki czemu pasują zarówno na prawą jak i lewą nogę.

Dostępne rozmiary: S-24,6cm, M-26cm, L-27,8cm, XL-29,8cm

But odciążający przodostopie

But odciążający przodostopie jest skonstruowany w taki sposób aby trzymać stopę w miejscu, które jest właściwe dla jej odpowiedniej regeneracji. Pomaga w tym sztywny zapiętek, ustawiający konstrukcję stopy nieruchomo pozwalając jej odbudować się w pożądany sposób. Dodatkowe uruchomienie i stabilność zapewniają potrójne rzepy, które można dopasowywać do wielkości stopy lub gipsu. But odciążający przodostopie jest uniwersalny – pasuje na obie stopy. Najważniejszym jego elementem jest jednak podeszwa wyprofilowana pod kątem 8 stopni. To dzięki niej odciążone jest przodostopie, na którym zwykle opieramy ciężar ciała, podczas chodzenia.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników