Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ORTEZY I STABILIZATORY

( ilość produktów: 84 )

Orteza to w pewnym sensie aparat ortopedyczny.

Skąd właściwie nazwa „orteza”? To połączenie słów „proteza” i „ortopedyczne”, które łącznie oznaczają stabilizujący aparat ortopedyczny. Stabilizuje on stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępując opatrunek gipsowy. Głównym zadaniem ortezy czy stabilizatora jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom takim jak np. skręcenia, zwichnięcia czy zerwanie więzadeł. Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Orteza dodatkowo chroni przed kolejnymi urazami, zmniejsza obrzęki pourazowe i przyspiesza powrót do formy. Dodatkowym plusem jest to, że ortezy odciążają stawy, mięśnie oraz więzadła, co dobrze wpływa na proces rekonwalescencji.

Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na:

  • sztywne ( najczęściej wykonane z włókna szklanego lub węglowego)
  • półsztywne (półelastyczne, wykonane z neoprenu )
  • miękkie (elastyczne wykonane z dzianiny)

Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na:

  • kompresyjne,
  • stabilizujące,
  • kompensacyjne
  • korekcyjne.

Rynek zaopatrzenia ortopedycznego ciągle się rozwija, a pojawiające się nowe rozwiązania i modele ortez czy stabilizatorów są coraz bardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Największą zaletą ortez jest fakt, że skutecznie zastępują one gips. Są lekkie, wygodne, dają swobodę poruszania się i umożliwiają odpowiednią higienę chorego miejsca. Orteza daje możliwość żeby wcześniej rozpocząć proces rehabilitacji, a przez to szybko odzyskać pełną sprawność.

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 27 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-19
Błyskawiczna przesyłka. Towar zgodny z opisem. Polecam.
2023-03-19
Zamówienie zgodne z opisem. Miła obsługa
pixel