Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Kule

Kule ortopedyczne

Kule ortopedyczne służą osobom z problemami z poruszaniem się. Nasze kule ortopedyczne wykonane są z solidnych materiałów, jednak nie rzutuje to na ich wagę – są lekkie i poręczne. Podstawą konstrukcji jest rurka wykonana z aluminium, która mimo swojej niewielkiej wagi, doskonale radzi sobie z utrzymaniem nawet osób o bardzo dużej masie ciała.

Kule do chodzenia dla każdego

Oferujemy kule ortopedyczne dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Dostępne są różne motywy kolorystyczne. Kule wyposażone w specjalne nakładki bądź klipsy, można dowolnie dopasowywać do wzrostu użytkownika. Certyfikat potwierdza utrzymanie wagi niektórych kul nawet do 150 kg. Przed zakupem należy sprawdzić w opisie produktu maksymalne obciążenie obserwowanego sprzętu ortopedycznego. Uchwyty są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu dopasowują się do kształtu dłoni. Pozwala to na rozłożenie nacisku i tym samym lepszy komfort poruszania się.

Kule łokciowe czy pachowe

W zależności od potrzeb, a także wagi i umiejętności poruszania się użytkownika, można zdecydować się na kule łokciowe albo kule pachowe. Specjaliści najczęściej polecają kule łokciowe, gdyż na nich lepiej rozkłada się ciężar ciała. Są jednak takie przypadki oraz choroby, które będą potrzebowały kul pachowych. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej, gdy użytkownik, nie może podpierać się na dłoniach. W ulach pachowych są one w tzw. lejach, które zapobiegają przesuwani się rąk i ułatwiają stabilne poruszanie się.

Dzięki swojej niewygórowanej cenie oraz ergonomicznemu kształtowi uchwytów, jedną z najpopularniejszych kul na świecie jest kula Evolution.

Kula inwalidzka Progress 2 przeznaczona jest dla osób wysokich oraz z bardzo dużą masą ciała.

Kule Advance słyną ze świetnego uchwytu, który znacznie podwyższa komfort utrzymania się.

Kula łokciowa Tiki najlepiej sprawdza się u dzieci oraz nastolatków.

Wyświetlanie wszystkich 3 wyników