Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Balkoniki

Balkoniki rehabilitacyjne

Balkonik to sprzęt rehabilitacyjno-pomocniczy, będący rozwiązaniem pośrednim między kulami a wózkiem inwalidzkim. Jego solidna, aluminiowa konstrukcja wytrzymuje duże obciążania, zapewniając stabilność i bezpieczeństwo w czasie przemieszczania się. Balkonik wspomaga proces rehabilitacji po przebytych operacjach, chorobach i urazach, pozwala też utrzymać równowagę w trakcie chodzenia i wstawania. Sprzęt rekomenduje się osobom starszym oraz niepełnosprawnym, dlatego że okazuje się nieocenioną pomocą w zakresie mobilności.

Balkoniki – dlaczego mogą być lepsze niż kule i wózki?

W naszej ofercie możesz znaleźć balkoniki ze wzmocnioną ramą aluminiową – wytrzymałą, a zarazem lekką i poręczną. Ich ergonomiczne uchwyty gwarantują dłoniom optymalne podparcie. Balkoników można używać do ćwiczeń służących poprawieniu sprawności osłabionych mięśni rąk i nóg, a także na co dzień, do swobodniejszego poruszania się. Tego rodzaju sprzęty rehabilitacyjno-pomocnicze dają chorym i niepełnosprawnym większą pewność i stabilność niż kule, pozwalając poruszać się na dłuższych dystansach bez częstych przerw na odpoczynek. Balkoniki motywują też seniorów do zażywania większej dawki ruchu – aktywizują lepiej niż wózki, a jednocześnie ułatwiają chodzenie.

Balkonik krocząco-stały – dwie funkcje dla zwiększonej wygody

Ważną zaletą balkoników jest możliwość dopasowania ich parametrów i funkcjonalności do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń użytkowników. Pacjenci, osoby starsze i niepełnosprawne mają zatem szansę korzystać ze sprzętów dobranych do ich osobistych preferencji i wymagań. W ofercie naszego sklepu znalazły się praktyczne balkoniki dwu-funkcyjne: krocząco-stałe z regulacją wysokości. Gdy pacjent musi nauczyć się chodzenia na nowo, balkonik kroczący będzie poruszał się razem z nim, niejako dotrzymując mu kroku. W razie potrzeby prosty mechanizm umożliwi unieruchomienie stelaża. Doprowadzi to do usztywnienia konstrukcji i w rezultacie balkonik kroczący stanie się balkonikiem statycznym (stałym).

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników