Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Aparat na haluksy – wszystko, co musisz wiedzieć

inhalator jak wybrac - Aparat na haluksy – wszystko, co musisz wiedzieć
Jak wybrać odpowiedni inhalator
19 grudnia 2019
kobieta tylem 80x80 - Aparat na haluksy – wszystko, co musisz wiedzieć
Pas lędźwiowy – wszystko, co powinieneś wiedzieć
28 lutego 2020
buty sportowe 800x480 - Aparat na haluksy – wszystko, co musisz wiedzieć

Haluksy są utrapieniem wielu z nas, oprócz tego, że ich wygląd jest nieestetyczny, sprawiają nam wiele bólu. W zaawansowanych stadiach potrzebna nam będzie operacja, jednak istnieją sposoby, które potrafią zatrzymywać ich rozwój tego zwyrodnienia oraz uśmierzać ból. Aparat na haluksy jest jedną z tych metod. Poniżej znajdziecie informacje na temat jego specyfiki.

Kilka słów o haluksach

Jest to zwyrodnienie, które w bardzo dużej mierze jest dziedziczne. Jednakże możemy do niego doprowadzić również sami. Rozwojowi haluksów sprzyja noszenie wysokich obcasów, dlatego szczególnie kobiety są narażone na ich występowanie. Innym czynnikiem wpływającym na ich powstawanie, jest nadwaga lub zbyt intensywne obciążanie naszych stóp. Nie bez znaczenia pozostaje również typ pracy, który prowadzimy, ponieważ stojący sprzyja powstawaniu tego zwyrodnienia. Wszystkie wyżej wymienione czynniki sprawiają, że nasze stopy są przeciążone, a to z kolei powoduje, że nasz ciężar ciała jest nierównomiernie na nich rozkładany. Efektem tego są właśnie haluksy.

Aparat na haluksy – działanie

Aparat ortopedyczny na haluksy jest stworzony do tego, aby działać zapobiegawczo na to zwyrodnienie. Jego konstrukcję opracowuje się we współpracy ze specjalistami, a pozytywne działanie aparatu jest udowodnione licznymi badaniami. Urządzenie to hamuje proces tworzenia się zniekształceń oraz zmniejsza bolesność tych już występujących. Dzięki niemu będziemy mogli przez długi czas unikać operacji, a dodatkowo jego stosowanie minimalizuje ryzyko uporczywego powracania stanu zapalnego naszych stawów. Warto zaznaczyć, że działanie tego aparatu jest najskuteczniejsze w momencie chodzenia, wtedy następuje korekcja zwyrodnienia.

Aparat na haluksy – konstrukcja

Teraz więcej o samej konstrukcji tego aparatu. Otóż składa się on z bandażu i podkładki. Te dwa elementy pozwalają na odpowiednie unieruchomienie konkretnych partii stopy. Dzięki niemu nasza stopy przestają być obciążone, a ciężar naszego ciała zostaje równomiernie na nich rozłożony. Bandaż aparatu posiada system regulacji, dzięki czemu każdy może go dostosować do swoich potrzeb. Natomiast podkładka jest wystarczająco miękka, aby nie powodować dyskomfortu podczas chodzenia.

Skuteczność aparatu na haluksy

Ta metoda jest uznawana za jedną ze skuteczniejszych form walczenia z haluksami. Aparat możemy używać w każdym rodzaju obuwia, nie jesteśmy również ograniczeni co do czasu jego użytkowania. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że to urządzenie może nam towarzyszyć podczas uprawiania sportów, co jest często niewykonalne w momencie korzystania z innych metod profilaktycznych. Za najskuteczniejsze aparaty na haluksy uznaje się te, które posiadają system przegubowy linii  pokrywającej z linią stawu śródstopowego. Dzięki niemu możemy perfekcyjnie dopasować aparat do kształtu i wielkości naszej stopy.

Aparat na haluksy jest jednym z najlepszych urządzeń, które korygują haluksy w momencie ich pojawiania się. Jednakże musimy pamiętać, że żadne metody profilaktyczne i korygujący nie pomogą nam w zaawansowanym stadium zwyrodnienia, wtedy musimy udać się na zabieg chirurgiczny. Jednakże po operacji bardzo ważna będzie rehabilitacja, której w trakcie możemy wykorzystać właśnie aparat na haluksy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *