Salon Zdrowia - Sklep Medyczno-Ortopedyczny

Akupresura stóp – sprawdź jak możesz działać na własne ciało.

plaskostopie
Płaskostopie – jak chronić stopy?
8 lutego 2021
nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem wielu osób.
19 lutego 2021

Czym jest akupresura stóp?

Akupresura to chińska metoda masażu, znana od tysięcy lat. Polega ona na uciskaniu specjalnych punktów na ciele, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych. Według medycyny chińskiej za stan zdrowia organizmu odpowiada równowaga w przepływie energii, a wszelkie jej zaburzenia prowadzą do powstawania procesów chorobowych i bólowych.

To właśnie na stopach znajduje się wyjątkowa mapa narządów położonych w całym ciele. Podeszwa stopy to także miejsce zakończenia wielu nerwów. Umiejętne uciskanie punktów na stopie może pomóc w dolegliwościach bólowych organów wewnętrznych i może powodować odblokowanie przepływu energii do poszczególnych narządów.

stopy akupresura1 1024x681 - Akupresura stóp - sprawdź jak możesz działać na własne ciało.

Na co pomaga nam akupresura stóp?

Stymulowanie odpowiednich zakończeń nerwowych na stopie pozwala na wydzielanie się endorfin — hormonów szczęścia. Dodatkowo ucisk wybranych miejsc poprawia krążenie krwi, przepływ substancji odżywczych, hormonów i przyspiesza usuwanie szkodliwych produktów. Akupresura stóp pozwala na zwalczenie dolegliwości bólowych, działa rozluźniająco, a także pozwala zachować odpowiednią równowagę ciała i ducha.

Akupresura stóp – maty do masażu

Maty do masażu stóp działające na zasadzie akupresury mają szerokie zastosowanie. Pomagają zredukować odczuwanie stresu, usunąć psychiczne zmęczenie czy dodać nam energii życiowej. Poprawiają metabolizm i łagodzą dolegliwości bólowe.

Maty są doskonałe do ćwiczeń korekcyjnych stóp. Pobudzają i wywołują odruchowe skurcze obronne mięśni krótkich w stopach, co prowadzi do ich stopniowego wzmacniania. Efektem takiego działania może być korekcja koślawości pięt czy poprawa wysklepienia poprzecznego stóp.

stopy akupresura 1024x576 - Akupresura stóp - sprawdź jak możesz działać na własne ciało.

Mata do masażu stóp stymuluje stopę, poprawia metabolizm i krążenie krwi, łagodzi nerwobóle i zmęczenie mięśni. Korzystanie z maty do masażu stóp pozytywnie wpływa na odczuwanie stanu odprężenia przez użytkownika. Mata poprzez swoją formę imituje naturalne środowisko, powodując oddziaływanie podobne do chodzenia po kamykach, szyszkach, patykach. Pobudza i wywołuje odruchowe skurcze obronne mięśni krótkich w stopach, co prowadzi do ich stopniowego wzmacniania, czego efektem jest prawidłowe wysklepienie podłużne i poprzeczne w stopach oraz korekcja koślawości pięt. Mata stanowi jeden z elementów procesu gimnastyki korekcyjnej. Łatwo zwijalna i lekka do przenoszenia.

stopy plaskie4 683x1024 - Akupresura stóp - sprawdź jak możesz działać na własne ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *